„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa

z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.

Kartezjusz

Nieustannie słyszymy, że książki  uczą, pobudzają naszą wyobraźnię, a ich zgłębianie wzbogaca nasze słownictwo.  To tylko nieliczne zalety, jakie możemy przypisać czytelnictwu.  W obecnych czasach mamy do dyspozycji setki nowości książkowych, ale jak wybrać te, które są wartościowe?  Możemy zawsze sięgnąć do recenzji, które nie tylko zaznaczą nam jaką tematykę dana pozycja porusza, ale także zwrócą uwagę na jej słabe i mocne strony .

W zakładce BIBLIOTEKA POLECA  znajdziecie zawsze opisy książek,  które być może zachęcą Was do przeczytania danej pozycji. Zachęcamy także naszych uczniów do przesyłania na adres biblioteki recenzji książek, które szczególnie zwróciły ich uwagę. Najciekawsze z nich umieścimy na naszej stronie.

7 MAJA 2020