W październikowej gablocie bibliotecznej, mieszczącej się na parterze korytarza szkolnego, znajdziecie informacje na temat Konkursu Czytelnik Miesiąca i Czytelnik Roku. Dowiecie się również, kto otrzyma Literacką Nagrodę Nobla 2022, skąd się wzięło i co oznacza słowo „biblioteka” oraz poznacie nietypowe zalety książki. Będziecie mieli także sposobność sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy na temat funkcjonowania bibliotek, a przy okazji zaznajomicie się z najnowszą teorią odnośnie przyczyn wyginięcia dinozaurówsmile.

Jednak w głównej mierze aktualna gablota biblioteczna poświęcona jest Międzynarodowemu Miesiącowi Bibliotek Szkolnych, który corocznie obchodzimy właśnie w październiku. Jest to swoiste święto wszystkich bibliotek szkolnych na całym świecie – także naszej. Znajdź więc czas, aby wpaść do niej z wizytą i wypożyczyć chociaż jedną książkę, która tak naprawdę będzie największym prezentem dla Ciebie i nieocenionym kompanem na długie jesienne wieczory.

tekst i fot. mgr M. Jachym