Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości”.

(Henri Cartier-Bresson)

Małomówny, skromny, czasami roztargniony, pozytywnie nastawiony do świata i ludzi młody człowiek. Wrażliwy i wnikliwy obserwator, który doskonale potrafi uchwycić w swoim kadrze ulotne chwile – tak w kilku słowach można scharakteryzować bohatera niniejszego artykułu.

Mateusz Łaski z przytupem wszedł w nowy rok szkolny i dał się nam poznać jako świetnie rokujący fotograf amator - laureat dwóch tegorocznych konkursów fotograficznych na szczeblu powiatu. Nie spoczął jednak na laurach… Wprost przeciwnie, sukcesy zmotywowały go do dalszej pracy.

Jedno z jego zdjęć pojechało niedawno do Kołaczyc na Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Niech przemówią miejsca…”, organizowany pod honorowym patronatem Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle (szczegóły w zakładce Konkursy i akcje).

Aktualnie zaś Mateusz przygotowuje się do startu w XVIII Edycji Konkursu Fotograficznego „Jasło – moje miasto: Piękno jasielskich detali” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła (szczegóły w zakładce Konkursy i akcje).

Mając to na uwadze, Biblioteka ZST nagrodziła utalentowanego czytelnika nagrodą rzeczową, którą mógł wybrać dla siebie samodzielnie. Jako że Mateusz uczęszcza do klasy o profilu technik programista, zdecydował się na książkę Herberta Schidta pt. „Java. Przewodnik dla początkujących”, której zakup miał w swoich planach. Mamy nadzieję, że dzięki niej nasz uczeń zdobędzie solidne podstawy programowania w Javie, co będzie dla niego znakomitą inwestycją na przyszłość.