Czytelniczka naszej biblioteki - Wiktoria Jurasz uczennica kl. 2TD - reprezentowała ZST w Jaśle w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”. Jego dorocznym organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz tamtejszy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

W trakcie zajęć bibliotecznych Wiktoria przygotowała pracę, której temat przewodni zgodnie z ideą konkursu stanowi problematyka HIV/AIDS oraz kształtowanie właściwych postaw młodzieży w tym zakresie.

„Cały świat jest w Twoich rękach! Dokonaj właściwego wyboru!” – tak brzmi przekaz uczennicy skierowany do młodych ludzi. Poprzez swój rysunek pragnie zwrócić ich uwagę na zachowania ryzykowne i wynikające z tego poważne konsekwencje zdrowotne.

Za aktywność i reprezentowanie szkoły na szczeblu województwa, biblioteka nagrodziła Wiktorię dodatnimi punktami z zachowania, pamiątkowym dyplomem i wybranym przez nią tomikiem poezji smile.

tekst i fot. mgr M. Jachym