Kilka świetnych fotografii, ukazujących cmentarz wojenny nr 11 z I wojny światowej w Woli Cieklińskiej, wykonał Kacper Krupa – uczeń kl. 1TD. Tylko dwie z nich (zgodnie z regulaminem) mogły pojechać do Kołaczyc na Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Niech przemówią miejsca…”.

Podczas wyboru najlepszych prac, zarówno ich autor jak i nauczyciel bibliotekarz mieli nie lada szkopuł…

Summa summarum zdecydowali się na kolorową fotografię, przedstawiającą kamienne mauzoleum w formie rotundy z tzw. perspektywy żabiej oraz czarno - białe zdjęcie z mogiłami żołnierskimi ukazanymi z perspektywy bocznej.

     

Podczas finału konkursu okazało się, że prace Kacpra znalazły się w ścisłej czołówce i mimo, iż nie zostały nagrodzone, to mogliśmy je podziwiać na wystawie, zorganizowanej w Sali Bankietowej w Kołaczycach. Były wyeksponowane w gronie kilkunastu najlepszych zdjęć, a przecież - jak podkreślali organizatorzy - kategoria fotograficzna cieszyła się największą popularnością wśród uczestników. 

Cieszymy się, że kolejny pasjonat i świetnie rokujący fotograf amator dołączył do drużyny ZST w Jaśle :) Niebawem przybliżymy Wam lepiej jego sylwetkę, zainteresowania i zamiłowanie do fotografii. Tymczasem zaś, biblioteka szkolna nagradza Kacpra pamiątkowym dyplomem, +100 pkt. z zachowania oraz nagrodą rzeczową w postaci bonu podarunkowego za aktywność, postawę patriotyczną i pielęgnowanie pamięci o miejscach ważnych dla społeczności lokalnej, a także reprezentowanie szkoły w konkursie powiatowym. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne prace Kacpra, zgłoszone do XXVIII Edycji Konkursu Fotograficznego "Jasło - Moje Miasto: Piękno jasielskich detali"!

oprac. mgr Maria Jachym