„Struktury danych i algorytmy w języku C#” to propozycja dla informatyków polecana przez Kamila Siciakaucznia kl. 3 TC. Dzięki niej nauczysz się używania struktur danych i implementacji najważniejszych algorytmów w języku C#.

Do najciekawszych zagadnień ujętych w książce należą:

• różne typy danych w C#: wartościowe i referencyjne;
  • tablice i listy oraz algorytmy sortowania;
  • operacje na zbiorach oraz wbudowany typ HashSet;
  • struktury drzewiaste i kopce: binarne, dwumianowe oraz Fibonacciego;
  • oraz algorytmy oparte na grafach, w tym algorytm Dijkstry.

Autorem książki jest dr Marcin Jamro (obecnie dr hab. inż.) – programista i architekt różnych aplikacji, prezes firmy zajmującej się oprogramowaniem z siedzibą w Rzeszowie.

Z kolei bestsellerowy poradnik „4-godzinny tydzień pracy” Timothy’ego Ferrissa to pozycja z zakresu rozwoju osobistego rekomendowana przez Kacpra Barana – ucznia kl. 4 GTC. To coś dla tych, którzy nie chcą czekać i odkładać swoich planów życiowych na później, szczególnie w tych nieprzewidywalnych czasach zawirowań gospodarczych. Bestseller „New York Timesa” w wersji rozszerzonej i uzupełnionej to książka dla pragnących zmiany swojego życia tu i teraz!

Na koniec mamy dla Was „Piosenki z Wilczych Tropów” - pracę zbiorową Instytutu Pamięci Narodowej, ofiarowaną bibliotece w darze przez nauczyciela wychowania fizycznego - mgr. Krzysztofa Kozłowskiego. To wydanie okolicznościowe było jedną z nagród, jakie zdobyła reprezentacja naszej szkoły podczas udziału w IX edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Zapraszamy do biblioteki!