"Pamięć o zbrodni katyńskiej, ciągłe o niej przypominanie oraz rzetelne informowanie opinii światowej o rzeczywistych sprawcach zbrodni katyńskiej jest zatem obowiązkiem obecnie żyjących, ale także następnych pokoleń".

(Krzysztof Komorowski "Katyń. Zbrodnia nieukarana")

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” dobiegła końca. Tegoroczną reprezentantką naszej szkoły w kategorii plastycznej była Kinga Smalara – uczennica kl. 1 Te (technik programista).

Kinga to wzorowa, utalentowana i niezwykle skromna pierwszoklasistka, biorąca aktywny udział w życiu szkoły. Jest częstym gościem naszej biblioteki i miłośniczką kryminałów. Za udział i reprezentowanie szkoły w prestiżowym ogólnopolskim konkursie, Biblioteka ZST nagrodziła swoją czytelniczkę dodatnimi punktami z zachowania, pamiątkowym dyplomem oraz bonem podarunkowym na zakupy w Empiku. Gratulujemy!