Czytelnik Miesiąca Listopada, Czytelnik Miesiąca Grudnia (ex aequo z Adrianem Gozdeckim z kl. 2Td), Czytelnik Miesiąca Marca, Czytelnik Miesiąca Kwietnia i... w ostatecznym rozrachunku - CZYTELNIK ROKU 2023.

Tak wyglądała droga do zwycięstwa - tegorocznego absolwenta kl. 4GTc Kacpra Barana - w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pn. "Czytelnik Miesiąca/Czytelnik Roku", organizowanym przez Bibliotekę ZST. 

O preferencjach czytelniczych tego młodego człowieka pisaliśmy w poprzednich artykułach. Zaś o tym, jakie znaczenie w jego życiu odgrywają książki i płynąca z nich mądrość oraz jak wspomina czteroletni pobyt w naszej szkole, opowie on sam w wywiadzie z nauczycielem bibliotekarzem. 

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, rozmowę z Kacprem opublikujemy w nowym roku szkolnym. Być może będzie ona motywacją dla niektórych z Was, aby odwiedzić bibliotekę i poszukać czegoś w sam raz dla siebie.

Podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 zwycięzca konkursu odebrał pamiątkowy dyplom i nagrody z rąk Pana Dyrektora - mgra Grzegorza Zięby. Była to doskonała okazja do odwiedzenia szkoły, biblioteki i spotkania z wychowawcą - p. mgr Andrzejem Barzykiem.

Kacprze, gratulujemy Ci zwycięstwa! Trzymamy również kciuki za dobre wyniki matury oraz życzymy powodzenia w dalszym życiu!

Jako nauczyciel bibliotekarz ZST, składam również w tym miejscu serdeczne podziękowania p. mgr Iwonie Dybaś - nauczycielce języka polskiego, za całoroczną współpracę i motywowanie uczniów do czytania oraz bezpośredniego kontaktu z książką. 

            

oprac. mgr M. Jachym