Podsumowanie aktywności naszych czytelników w miesiącu marcu dało podwójny powód do radości smile. W konkursie czytelniczym, organizowanym przez Bibliotekę ZST, zwycięzcami zostali ex aequo Kinga Smalara - uczennica kl. 2 Te (technik programista) oraz Oskar Szeleszkiewicz - uczeń kl. 1 Tb (technik pojazdów samochodowych).

Jeśli zastanawiacie się, po jakie tytuły sięgnęli Ci młodzi ludzie, to możemy zdradzić, że...

Kinga, oprócz lektury "Konrad Wallenrod", czytała powieści kryminalne Remigiusza Mroza oraz Hanny Greń (m.in. "Jak kamień w wodę", czyli tom I z cyklu "Polowanie na Pliszkę"). W kręgu jej zainteresowań znalazły się również dwie powieści fantasy Davida Gaidera z serii "Dragon age".

Z kolei Oskar postawił na literaturę fachową, związaną z obranym przez siebie kierunkiem kształcenia. Sięgnął m.in. po książki motoryzacyjne znanego polskiego youtubera Michała Jesionowicza pt. "Miłośnicy czterech kółek" oraz te do nauczania w zawodach technik pojazdów samochodowych z cyklu "Obsługiwanie, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych". Ponadto, przygotowując referat na temat pożarów z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, korzystał z literatury tematycznej dostępnej w księgozbiorze bibliotecznym.

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę dodatnie punkty z zachowania, bony podarunkowe na zakupy oraz pamiątkowe dyplomy.

Należy podkreślić, że w ścisłej czołówce znaleźli się również - Jakub Krajciewicz, uczeń kl. 5 PTd (miejsce II) oraz Tomasz Królikowski z kl. 2 Ta (miejsce III). Obydwaj wychowankowie otrzymali dodatnie punkty z zachowania zgodnie z uzyskaną lokatą.

Całej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącej pasji czytania książek!  

A kto zdobędzie tytuł Czytelnika Miesiąca Kwietnia, przekonamy się już niebawem.

 

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz