O bułgarskich korzeniach, tamtejszej kuchni i miejscach wartych zobaczenia, o niełatwych decyzjach życiowych, silnych kobietach, łączeniu roli matki z pisarstwem oraz pracą lekarza neurologa i epileptologa, o powieściowym debiucie pt. "Tam, gdzie urodził się Orfeusz", o powstawaniu bestsellerowej sagi "Stulecie Winnych", serialu obyczajowo-kostiumowym na motywach trylogii oraz planach na przyszłość - o tym wszystkim (i nie tylko) była mowa podczas spotkania autorskiego z p. Ałbeną Grabowską, które odbyło się 24 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Spotkanie to było nie lada gratką dla wielbicieli pióra znakomitej polskiej pisarki. Wzięli w nim również udział przedstawiciele naszej szkoły. Do księgozbioru Biblioteki ZST trafiła najnowsza powieść p. Ałbeny pt. "Najważniejsze to przeżyć", ze specjalną dedykacją dla Czytelników Biblioteki Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle oraz autografem autorki

Przed nami długi weekend majowy, zapraszamy do spędzenia "majówki" z książką. W zasobach naszej biblioteki posiadamy jeszcze następujące serie p. Ałbeny Grabowskiej - "Stulecie Winnych" (t. 1, 2, 3) oraz "Alicja w Krainie Czasów" (t. 1 "Czas zaklęty", t. 2 "Czas opowiedziany" oraz t. 3 "Czas odzyskany"). 

 

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz