Jakub Lepak i Jakub Pabisz - uczniowie kl. 1 Tc (o profilu technik informatyk) oraz Wiktoria Jurasz, Jan Dedo i Mateusz Juda - wychowankowie kl. 3 Td (o profilu technik mechanik) reprezentowali naszą szkołę w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. "NIEBIESKI w świecie". Organizatorem konkursu, odbywającego się w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz akcji "Wspólnie na niebiesko", była Fundacja LATAWIEC oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Zadaniem uczestników było odnalezienie koloru niebieskiego (symbol autyzmu) w otaczającym nas świecie i wykonanie dwóch fotografii ukazujących ten element w ciekawy i oryginalny sposób. Nasi wychowankowie postanowili szukać tej barwy w najbliższym otoczeniu szkoły, dlatego opiekunowie konkursowi zabrali ich na sesję plenerową, w trakcie której powstało 10 poniższych zdjęć zgłoszonych do konkursu.     

                   

  I miejsce - Mateusz Juda

 

 

III miejsce - Wiktoria Jurasz

 

 

Wyróżnienie - Janek Dedo

 

 

Wyróżnienie - Jakub Lepak

 

Wyróżnienie - Jakub Pabisz

W dniu 27 maja br. w MDK w Jaśle odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Werdykt Jury był miłym zaskoczeniem dla naszej szkoły i zapewnił nam pięć powodów do dumy smile:

  • I miejsce - Mateusza Judy;
  • III miejsce - Wiktorii Jurasz;
  • Wyróżnienie - Janka Dedo;
  • Wyróżnienie - Jakuba Lepaka;
  • Wyróżnienie - Jakuba Pabisza.

Gratulujemy!

Laureaci otrzymali statuetki i atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Jasielski, Fundację LATAWIEC i Fotografię Piotr Żurek.

Za przygotowanie uczniów do konkursu odpowiedzialne były panie: mgr Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz oraz mgr Ewa Wojtan - pedagog specjalny

 

oprac. opiekunowie konkursu

 

PS Serdeczne podziękowania dla p. mgra - Krzysztofa Płaziaka za udostępnienie do sesji zdjęciowej samochodu ZST do nauki jazdysmile.