"Zdjęcia to wspomnienia, które dane jest nam trzymać w dłoniach...

A wspomnienia są jak zdjęcia, które trzymamy w sercu...".

                                                                                                      (autor nieznany)

Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca. To był bardzo dobry czas dla ZST w Jaśle - pełen nowych wyzwań, osiągnięć, wykorzystanych możliwości oraz zmian na lepsze. O tym, jak wiele się u nas działo, świadczą najlepiej liczne posty na szkolnym Facebooku, za pomocą których dzielimy się istotnymi dla naszej społeczności wydarzeniami i sukcesami. 

W zaciszu szkolnej biblioteki (z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę) prowadzona jest również na bieżąco "Kronika Szkolna ZST" w tradycyjnej (tj. papierowej) formie. Na jej kartach odnajdziemy faktograficzny oraz chronologiczny opis najważniejszych wydarzeń w danym roku szkolnym, na który składają się: informacje o Dyrekcji, Gronie Pedagogicznym oraz pracownikach administracji i obsługi, fotorelacje z akademii szkolnych, certyfikaty przeprowadzonych akcji i programów, dyplomy osiągnięć uczniów (m.in. w dziedzinie sportu, historii, fotografii, recytacji, poezji, kształcenia zawodowego, muzyki i biologii), a także interesujące wycieczki i projekty, wizytacja biskupia, stypendia dla najlepszych uczniów, projekty edukacyjne w ramach realizacji NPRCz 2.0, targi pracy, szkolne turnieje, spotkania autorskie oraz spotkania ze świadkami historii, czy chociażby sukcesy w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Każda kolejna zapełniona karta kroniki stanowi niezbity dowód na to, jak wspaniałych i utalentowanych mamy wychowanków oraz nauczycieli. 

Poniżej wybrane kadry z Kroniki ZST w minionym roku szkolnym.

  

 

 

 

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz