Niezmiernie cieszy fakt, że już 4 września, w dniu inauguracji roku szkolnego 2023/2024, do naszej biblioteki zawitali czytelnicy.

Pierwszym z nich był Marcin Stój – uczeń kl. 3Tc, który przyszedł wypożyczyć „Nie-boską komedię” Zygmunta Krasińskiego. Lektura to trudna i wymagająca, ale po wakacyjnym wypoczynku Marcinowi nie brakuje motywacji do nauki.

 

Czytelnik Miesiąca Listopada, Czytelnik Miesiąca Grudnia (ex aequo z Adrianem Gozdeckim z kl. 2Td), Czytelnik Miesiąca Marca, Czytelnik Miesiąca Kwietnia i... w ostatecznym rozrachunku - CZYTELNIK ROKU 2023.

Tak wyglądała droga do zwycięstwa - tegorocznego absolwenta kl. 4GTc Kacpra Barana - w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pn. "Czytelnik Miesiąca/Czytelnik Roku", organizowanym przez Bibliotekę ZST. 

O preferencjach czytelniczych tego młodego człowieka pisaliśmy w poprzednich artykułach. Zaś o tym, jakie znaczenie w jego życiu odgrywają książki i płynąca z nich mądrość oraz jak wspomina czteroletni pobyt w naszej szkole, opowie on sam w wywiadzie z nauczycielem bibliotekarzem. 

Znamy dziesiątego - ostatniego w tym roku szkolnym - zwycięzcę konkursu "Czytelnik Miesiąca". Został nim Adrian Gozdecki - uczeń kl. 2Td.

W czerwcu to on przeczytał najwięcej książek ze wszystkich użytkowników biblioteki. Zadbał też o nowości książkowe na wakacje, gdy czasu na lekturę jest zdecydowanie więcej i można w fantastyczny sposób połączyć "przyjemne z pożytecznym". 

Podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023, Adrian odebrał z rąk Pana Dyrektora - mgra Grzegorza Zięby - pamiątkowy dyplom oraz bon podarunkowy na zakupy w Empiku.

Jeśli nie masz jeszcze dobrej książki na wakacyjny wypoczynek, to może wśród naszych nowości znajdziesz coś dla siebie?

Zapraszamy do biblioteki szkolnej, która umożliwia swoim czytelnikom także wypożyczenia na wakacje smile.

 

Podkategorie