Kinga Smalara - uczennica kl. 2 Te o profilu technik programista ex aequo Oskar Szeleszkiewicz - wychowanek kl. 1 Tb o profilu technik pojazdów samochodowych znów "pozamiatali" w rankingu najaktywniejszych czytelników miesiąca i po raz drugi z rzędu zgarnęli główne nagrody (+100 punktów z zachowania, bony upominkowe na zakupy w Empiku oraz pamiątkowe dyplomy). 

Na miejscu II uplasował się Tymoteusz Sokołowski z kl. 3 Td, który otrzymał +50 punktów z zachowania, zaś III lokatę zajął Bartosz Wojtunik z kl. 2 Td, zyskując tym samym +30 dodatnich punktów.

Marta Palazzesi to włoska pisarka, która zasłynęła z napisania powieści przygodowo – fantastycznej dla młodzieży pt. „Mgła”„Nic tak nie łączy jak prawdziwa wolność…” to wymowny cytat widniejący na okładce książki, będący zapowiedzią jej głównego tematu. 

Akcja utworu toczy się w Londynie w 1880 r. (XIX w.), gdzie poznajemy głównego bohatera Claya – tzw. mudlarka (dziecko ulicy oraz zbieracza przedmiotów wyrzuconych przez rzekę), który od najmłodszych lat walczy o przetrwanie. Chłopiec wie, że w stolicy i największym mieście Anglii nie zdobędzie nic za darmo. Bardzo szybko uczy się więc sprytu i odwagi, aby radzić sobie w trudnych okolicznościach, a oprócz tego poznaje czym jest lojalność i prawdziwa przyjaźń.

  

W całym kraju obchodzimy aktualnie XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2024. Co roku wydarzenie to rozpoczyna się 8 maja, kiedy świętujemy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza, zaś finał programu promocji czytelnictwa tradycyjnie kończy data 15 maja.

To doskonała sposobność, aby odwiedzić Bibliotekę ZST osobiście lub sprawdzić aktualne wydarzenia online.

   

W dniu 18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się gala podsumowująca XXIV edycję Wojewódzkiego Konkursu "Podkarpacka Tęcza" pod hasłem "Legendy Podkarpacia - ludzie, miejsca i historie". Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły - Wyróżniony uczeń, Mateusz Łaski z kl. 2 Te oraz nauczyciel - opiekun konkursowy chłopca.

Ponieważ zaproszeni nie mogli osobiście wziąć udziału w gali finałowej, nagrody i dyplomy zostały przesłane do naszej szkoły przez organizatora. Serdecznie dziękujemy!

                  

"Nie-boska komedia" Zygmunta Krasińskiego, "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, "Mitologia" Jana Parandowskiego oraz "Katedra" Jacka Dukaja to lektury szkolne, na podstawie których - p. mgr Edyta Rutyna - przeprowadziła projekty edukacyjne w kl. 5 PTb, 3 Tb, 3 Tc i 1 Te

Praca nad projektami trwała od października do grudnia 2023 r. i odbywała się w ramach realizacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025”Ogółem w działaniach wzięło udział 96 uczniów. 

Poszczególne klasy skupiły się na tematyce: tragizmu racji cząstkowych w dramacie romantycznym Krasińskiego, obrazie polskiego gospodarstwa ukazanego w pozytywistycznej powieści Orzeszkowej, duchowości współczesnego człowieka przedstawionej w opowiadaniu s.f. Dukaja oraz najważniejszych postaciach mitologii greckiej według Parandowskiego.

Podkategorie