Wielkim optymizmem napawa fakt, że już w pierwszym dniu nauki szkolnej tj. 2 września br. do naszej biblioteki zawitali pierwsi czytelnicysmile.

Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci klas maturalnych oraz uczniowie klas drugich, którzy przychodzili wypożyczać lektury wskazane przez polonistów. Z regałów bibliotecznych najczęściej znikały takie książki jak „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz „Romeo i Julia”  Wiliama Szekspira.

Najciekawsze jednak jest to, że w typowo męskiej szkole – za jaką uważany jest ZST w Jaśle – pierwszym czytelnikiem, który rezolutnie zapukał do drzwi biblioteki, okazała się… DZIEWCZYNA!

Wiktoria Jurasz – bo to o niej mowa – jest sympatyczną uczennicą kl. 2TD i  to ona została pierwszym czytelnikiem w nowym roku szkolnym 2022/2023. Powodem jej odwiedzin w bibliotece była chęć wypożyczenia ww. dramatu Szekspira, przedstawiającego historię tragicznej miłości Julii Kapuletti i Romea Monteki. W nagrodę od pani bibliotekarz uczennica otrzymała słodki upominek oraz zabawny długopis. Gratulacje!

Wiktorio, życzymy Ci wielu sukcesów, wspaniałych ocen, miłych chwil spędzonych z rówieśnikami, satysfakcji z odkrywania świata nauki oraz czerpania wielkiej przyjemności z czytania książek!

tekst i fot. mgr M. Jachym