W związku z przypadającą w tym roku dwusetną rocznicą wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz uchwaleniem przez Sejm RP Roku Romantyzmu Polskiego, odbyły się w naszej szkole lekcje biblioteczne poświęcone biografii wybitnego wieszcza narodowego oraz jego twórczości balladowej.

W dniu 14 września br. jako pierwsi z tym tematem zmierzyli się uczniowie kl. 3TA podczas dwugodzinnych zajęć prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza. Szczegółowej analizie został poddany programowy utwór całego zbioru - „Romantyczność”, uważany za literacki manifest polskiego romantyzmu.

Zajęcia zakończyły się quizem literackim, podczas którego trzecioklasiści losowali przygotowane wcześniej pytania i w oparciu o tekst oraz zdobytą wiedzę udzielali na nie odpowiedzi.

Za aktywność podczas dwugodzinnych lekcji bibliotecznych dziewięcioro uczniów kl. 3TA otrzymało dodatnie punkty z zachowania, a byli to: Tomasz Frodyma, Michał Gaweł, Oliwier Kiełtyka, Tymoteusz Kozioł, Maciej Lula, Przemysław Niemczyński, Bartosz Owsiak, Michał Praszek oraz Norbert Zięba.