Poprzedni wpis traktował o zwycięzcy ww. konkursu, a w obecnym chcemy przedstawić sylwetkę drugiego reprezentanta naszej szkoły, który również wziął udział w powiatowej rywalizacji na najlepsze zdjęcie świata motyli.

Mateusz Juda – bo to o nim mowa – jest uczniem kl. 2Td i fotografem amatorem, który w swoim portfolio posiada kilka interesujących zdjęć tych wdzięcznych owadów, będących tematem konkursu.

„Uczta motyli” vel „Ucztujące motyle” – taki tytuł nosi zdjęcie Mateusza Judy, które zdecydował się wystawić do współzawodnictwa. Fotografia przedstawia dwanaście dorosłych osobników z gatunku Caligo Memnon czyli tzw. Motyli Sowich. Te bardzo duże owady swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu wzorowi skrzydeł, do złudzenia przypominających oczy sowy. Pochodzą z Ameryki Południowej, żywią się sokiem dojrzałych owoców egzotycznych i żyją maksymalnie do dwóch tygodni.

Autor zdjęcia miał możliwość podziwiania tych osobników na żywo podczas wakacyjnego wypoczynku nad polskim morzem. Odwiedził wówczas motylarnię w Karwi i to tam wykonał kolorowe zdjęcie, które zgłosił do rywalizacji.

Fotografia Mateusza i jego aktywność została doceniona przez panią bibliotekarz, która była opiekunem chłopca w konkursie. Biblioteka ZST ufundowała również dla niego podwójne wejściówki na weekendowy seans filmowy, dodatnie punkty z zachowania oraz pamiątkowy dyplom.

Podczas uroczystej akademii szkolnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Mateusz odebrał nagrodę z rąk Pana Dyrektora – magistra Grzegorza Zięby. Gratulujemy!