W dniu 10 stycznia 2023 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbyła się uroczysta gala finałowa IV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „…ciesz się z nami, ciesz Godami!”. Zostali na nią zaproszeni przedstawiciele naszej szkoły - uczniowie kl. 2 TD Adrian Gozdecki i Wojciech Kita wraz z opiekunem konkursowym – mgr Marią Jachym.

Podczas uroczystości oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu, a laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia. Całość uświetniło przedstawienie fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu uczniów I LO.

Jak się okazało, obydwaj wychowankowie ZST zostali laureatami konkursu - Adrian zajął III miejsce, zaś Wojtek zdobył Wyróżnienie. Gratulacje!

Nagrodami ufundowanymi przez organizatora były bony podarunkowe, książki oraz pamiątkowe dyplomy.

               

Przypominamy, że konkurs czytelniczy dotyczył znajomości treści i problematyki młodopolskiego dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Wzięło w nim udział 60 reprezentantów szkół ponadpodstawowych z całego powiatu, którzy w dniu 16 listopada 2022 r. zmierzyli się z 45-minutowym testem wiedzy, sprawdzającym znajomość utworu.

Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule wcześniejszym - Udział Adriana i Wojtka w IV Powiatowym Konkursie Czytelniczym "...ciesz się z nami, ciesz Godami!".

oprac. mgr Maria Jachym