Wiktoria Jurasz, Kacper Krupa i Mateusz Łaski to tegoroczni reprezentanci naszej szkoły w Konkursie Fotograficznym „Jasło – Moje Miasto”. Hasłem przewodnim - XXVIII już odsłony konkursu – było „Piękno jasielskich detali” i to właśnie na małych elementach, drobiazgach skupili całą swoją uwagę uczestnicy obecnej edycji.

Wszyscy zainteresowani udziałem mieli ponad trzy miesiące czasu na myszkowanie po mieście powiatowym i wyszukiwanie ciekawych fragmentów (historycznych albo współczesnych), stanowiących część architektury dużej lub małej. Konkurs został bowiem ogłoszony 12 września 2022 r. i trwał z przedłużeniem do 30 grudnia tegoż roku. W tym terminie należało składać prace – maksymalnie 5 fotografii w wersji papierowej i elektronicznej, w formacie 18 x 24 cm – do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Jasłap. Ryszard Pabian, a za organizację całości odpowiedzialne było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz ww. MDK w Jaśle.

Nauczyciel bibliotekarz zgłosił ogółem do konkursu 12 zdjęć podopiecznych - Wiktoria szukała interesujących detali na miejskich pomnikach i tablicach pamiątkowych, Kacper postawił na fragmenty malowideł naściennych i rzeźb, zaś uwagę Mateusza zwróciły m.in. kolumny i kowalstwo artystyczne. Za całą trójkę trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

Tymczasem zaś, Biblioteka ZST nagrodziła swoich aktywnych czytelników dodatnimi punktami z zachowania, bonami podarunkowymi na zakupy w Empiku oraz pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy!