W dniu 8 lutego 2023 r. w Generatorze Nauki GEN w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVIII Konkursu Fotograficznego „Jasło - Moje Miasto”. W tegorocznej edycji, która przebiegała pod hasłem „Piękno jasielskich detali”, o miejsca na podium rywalizowało 330 prac, nadesłanych przez uczestników nie tylko z powiatu jasielskiego, ale również innych powiatów województwa podkarpackiego.

Tym bardziej jest nam miło, że wychowanek naszej szkoły - Mateusz Łaski z kl. 1 TE - znalazł się w ścisłej czołówce, zajmując III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.


Honorowym gościem na gali rozdania nagród był Burmistrz Miasta Jasła - p. Ryszard Pabian, który sprawował patronat nad całym przedsięwzięciem i osobiście gratulował laureatom.

Podczas uroczystego finału Mateuszowi towarzyszyła mama - p. Anna Łaska oraz opiekun konkursowy - mgr Maria Jachym

    

Spośród pięciu fotografii ucznia zgłoszonych na konkurs, uwagę Jury zwróciło zdjęcie drewnianej kolumienki (a'la doryckiej), stanowiącej ozdobę przydrożnej kapliczki przy ul. Lwowskiej 6 w Jaśle.

    

Swoistym zwieńczeniem udziału naszego reprezentanta w całym wydarzeniu był wywiad, w którym Mateusz opowiedział o swojej pasji fotograficznej i o wrażeniach z przebiegu konkursu.

Gratulacje wychowankowi złożył również Dyrektor ZST w Jaśle - p. mgr Grzegorz Zięba.

oprac. mgr M. Jachym