Uczeń kl. 1 Te - Mateusz Łaski - reprezentował naszą szkołę w IX. Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym im. Tomasza Ogrodowczyka pn. "Przebudzenie wiosny". Organizatorem przedsięwzięcia było Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu. Patronat nad całością sprawował m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Wielkopolski.

Tematem zdjęć było szeroko rozumiane "przebudzenie wiosny". Fotografie mogły przedstawiać: bogactwo natury (rośliny, zwierzęta, krajobrazy), ale także miejsca, obiekty, detale, życie codzienne i ludzi. Interpretacja hasła przewodniego zależała od uczestnika i mogła przybierać wiele znaczeń - także tych symbolicznych i niejednoznacznych.

Do konkursu można było zgłosić max. 3 autorskie zdjęcia. Wśród propozycji Mateusza znalazły się następujące fotografie, ukazujące świat rodzimej flory oraz fauny.

Zdjęcie nr 1 - "Wiosna idzie przez las"

Zdjęcie nr 2 - "Jaszczurka w wiosennym słońcu"

Zdjęcie nr 3 - "Feeria zieleni"

Za aktywność, udział i reprezentowanie szkoły na szczeblu ogólnopolskim, Biblioteka ZST nagrodziła swojego czytelnika dodatnimi punktami z zachowania oraz nagrodą rzeczową.

Gratulujemy!