W drugim miesiącu nauki najaktywniejszym czytelnikiem naszej biblioteki została uczennica kl. 2 Te - Kinga Smalara. Tytuł Czytelnika Miesiąca Października 2023 wraz z nagrodami: +50 pkt z zachowania, pamiątkowy dyplom oraz nagroda rzeczowa w postaci książki - powędrowały właśnie do niej.

Spośród książek, zakupionych w ramach dotacji Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025" (z przeznaczeniem na realizację działań promujących czytelnictwo), Kinga wybrała dla siebie pozycję Finbara Hawkinsa pt. "Czarownica"

To udany debiut brytyjskiego pisarza i ilustratora - wciągająca opowieść o wielkiej sile kobiet i niezwykłej więzi między siostrami, które umacniają się pod wpływem dramatycznych wydarzeń i niebezpieczeństwa.

Gratulujemy Kindze i życzymy przyjemnej lektury na długie jesienne wieczory.

oprac. M. Jachym - nauczyciel bibliotekarz