Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła otrzymała list z podziękowaniem od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Dudy za udział w tegorocznej XII edycji Narodowego Czytania. Do listu została dołączona pamiątkowa fotografia Pary Prezydenckiej oraz upominek w postaci okolicznościowego egzemplarza powieści „Nad Niemnem”, który zostanie włączony do księgozbioru biblioteki szkolnej:

"Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła, a nasza akcja w tysiącach miejsc na całym świecie umocniła przekonanie, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków. […]

Niech okazją do ponownego spotkania z powieścią Elizy Orzeszkowej będzie dołączony do listu okolicznościowy egzemplarz „Nad Niemnem”. Proszę przyjąć go jako szczególne podziękowanie dla Państwa – wyraz naszej wdzięczności i pamięci o wszystkich znakomitych odsłonach Narodowego Czytania 2023. Niech przypomni wspólnie spędzony czas i przyniesie wiele refleksji na przyszłość.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Warto dodać, że nasza szkoła oficjalnie figuruje na stronie prezydenckiej wśród zarejestrowanych uczestników akcji.

Na koniec zdradzamy, że w kolejnym roku - podczas Narodowego Czytania 2024 – poznamy treść dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. Już dziś zapraszamy na XIII edycję!

PS Informacje na temat przebiegu Narodowego Czytania 2023 w naszej szkole można znaleźć pod linkiem www.biblioteka.zstjaslo.pl/index.php/233-narodowe-czytanie-nad-niemnem-w-naszej-szkole

Uczestnicy akcji, Oficjalna Strona Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej:

www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2023-nad-niemnem/uczestnicy-akcji/events,jaslo,310, dostęp 20.12.2023 r.

oprac. Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz