Uczennica kl. 2 Te Kinga Smalara wzięła udział w warsztatach literackich dla młodzieży z jasielskich szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez redaktorkę Radia Kraków Kultura – p. Georginię Gryboś.

Organizatorami warsztatów pn. „Wszyscy opowiadamy historie. Opowiedzmy o książkach. Podcasting i nowe media” była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Generator Nauki GEN.

P. Georginia Gryboś, która jest również autorką popularnego bloga Literacka Kavka, rozmawiała z młodzieżą o preferencjach czytelniczych, ostatnio przeczytanych książkach oraz pozycjach szczególnie dla nich ważnych. Głównym zadaniem warsztatów było jednak zaprezentowanie uczestnikom zasad oraz możliwych sposobów propagowania literatury w mediach społecznościowych. Młodzi ludzie mieli okazję wejść w rolę twórcy nowych mediów m.in. bloga i podcastu i spróbować opowiedzieć o wybranej przez siebie książce, prezentując ją szerszemu gronu odbiorców.

Warsztaty były ciekawe i inspirujące. Z pewnością zachęciły uczestników do własnej twórczości oraz poszukiwania odpowiedniego dla siebie środka przekazu medialnego.

Więcej informacji na: https://genjaslo.pl/aktualnosci/podcasting-warsztaty-literackie-z-georgina-grybos/

oprac. Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz

Autor zdjęć: GEN Jasło

PS Bardzo serdecznie dziękuję p. Magdalenie Chart z MBP w Jaśle za udostępnienie zdjęć.