Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna zakupiła kilka nowości poleconych przez p. mgr Urszulę Lizak - pedagoga specjalnegologopedę, oligofrenopedagoga, terapeutę dzieci z autyzmem, trenera TUS i trenera-sketchnotera.

Pod koniec listopada 2023 r. Grono Pedagogiczne naszej szkoły uczestniczyło w trzygodzinnych warsztatach nt. „Zaburzenia komunikacji językowej: autyzm, dysleksja – podejście praktyczne. Jak wspierać rozwój młodzieży w szkole?", które prowadziła pani logopeda.

Zakupione książki i ćwiczenia będą służyć zarówno nauczycielom jak i uczniom. Znajdują się wśród nich następujące tytuły:

• Rachel Brian "Martw się mniej. Jak odnaleźć siłę, spokój i oswoić lęk";
  • Alicja Małasiewicz "Trenuj wzrok. Ćwiczenia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i licealistów z zaburzoną percepcją wzrokową";
  • Dean Burnett "Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić";
  • Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński "Spójrz uważnie. Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową dla dzieci i dorosłych" cz. 1-3;
  • Jane Nelsen, Steven Foster, Arlene Raphael "Pozytywna dyscyplina dla dzieci ze specjalnymi potrzebami";
  • Jane Nelsen, Lynn Lott i in. "Pozytywna dyscyplina dla nastolatków".

oprac. Maria Jachym - nauczyciel bibliotekarz