Język angielski to obecnie najpopularniejszy język na całym świecie, którym włada ok. 1,5 miliarda ludzi. Warto więc szlifować jego znajomość np. czytając książki w języku obcym. To jeden z najlepszych sposobów na poznanie bogatego słownictwa, konstrukcji gramatycznych oraz zapamiętywanie słów i wyrażeń, bez konieczności wkuwania ich na pamięć.

Jeśli dodamy do tego czytanie takich bestsellerów jak "Wiedźmin" ("The Witcher") Andrzeja Sapkowskiego to mamy połączenie przyjemnego z pożytecznym i sukces gwarantowany!

Seria o Geralcie z Rivii (napisana w języku ojczystym) cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że równie chętnie sięgnięcie po jej wersję anglojęzyczną. Na początek mamy dla Was dwa pierwsze tomy tj. "The Last Wish" ("Ostatnie życzenie") oraz "Sword of Destiny" ("Miecz przeznaczenia").

Trzecią propozycją dla czytelników (napisaną w języku Szekspira) jest powieść science fiction Franka Herberta pt. "Diune". Jeśli preferujecie ten gatunek literacki to zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdyż wkrótce zamieścimy świetną recenzję tej książki.

A wracając do prozy Sapkowskiego nie sposób nie nadmienić, że "Wiedźmin" dał początek niezwykle popularnej serii gier komputerowych, które są znane i nagradzane na całym świecie.

Na podstawie książki w 2001 r. został nakręcony film fantasy w reżyserii Marka Brodzkiego. W ostatnich latach kultową sagą zainteresował się Netflix. Do tej pory powstało trzy sezony amerykańsko - polskiego serialu, stworzonego przez Lauren S. Hissrich. Najnowsze odcinki można było oglądać podczas ostatnich wakacji - od 29 czerwca do sierpnia 2023 r.

Oprócz książek, gier i filmów dzielny Gerald z Rivii zaistniał również w świecie komiksów. Na rynku dostępnych jest siedem tomów opisujących jego przygody, których ilustratorami są: Marianna Strychowska, Piotr Kowalski, Amad Mir, Joe Querio oraz Vanesa R. Del Rey.

Na koniec prezentujemy kolejność czytania książek o Wiedźminie i oczywiście, zapraszamy do Biblioteki ZST.

1. „Ostatnie życzenie”
  2. „Miecz Przeznaczenia”