W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

 

W 2016 roku DBI obchodzimy 9 lutego pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

 

Tegoroczne obchody DBI w naszej szkole prowadzone były na kilku płaszczyznach. 

W ramach DBI przygotowano gazetkę o wpływie Internetu na rozwój intelektualny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży.

Wyemitowano audycję poruszającą problem infekowania systemów operacyjnych komputerów, tabletów i telefonów różnego rodzaju wirusami.

Klasy 1Ta, 1Tc i 2Tb uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w MBP w Jaśle pod hasłem „Możliwości i zagrożenia internetu”.

Na lekcjach wychowania do życia w rodzinie został wyemitowany film pt. „Na zawsze” w ramach kampanii społecznej „Myślę, więc nie ślę”, zwracający uwagę na problem sekstingu czyli przesyłania przez młodych ludzi nagich lub prawie nagich zdjęć i filmów przy użyciu telefonów komórkowych i internetu

Klasy 1Em, 1Tb, 2Em, 2Sa, 2Ta, 2Tb, 2Tc, 3Tc, 4Ta uczestniczyły w zajęciach z pedagogiem szkolnym pod hasłem: „Internet – narzędzie czy sposób na życie”. 

Hasło tegorocznych obchodów "Lepszy internet zależy od Ciebie!" zwraca uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Internet ma olbrzymi potencjał, są różne możliwości jego zastosowania - w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także jako formy twórczej rozrywki. 

 

10 LUTEGO 2016